• Evrak Imha

  Yüksek kapasiteli evrak imha parçalama işlemini güvenilir bir şekilde yapıyoruz.

 • Ambalaj Atık

  Her türlü ambalaj atıklarınızın geri dönüşüme kazandırılmasını sağlıyoruz.

 • Belgelendirme

  Piyasaya sürmüş olduğunuz ambalaj atıklarının belgelendirme işlemini yapıyoruz.

 • Lisans

  Ankara Altındağ Belediyesinin lisanlı firması olarak hizmet veriyoruz.

Haberler..Her yıl 11,5 milyar dolar degerinde Geri Donusume musait atık yok ediliyor...

Dünya çapında yapılan araştırmalar sonucunda her yıl binlerce ton atık hammaddenin geri dönüştürmek yerine imha edildiğini gösterdi. Azalan kaynaklar nedeniyle hammadde sıkıntısının maliyetlere ciddi yansıdığı şu dönemde milyarlarca doların boşa gitmesi küresel bilincin hala gelişmediğinin de bir göstergesi.
Petrol başta organik ve inorganik sayısız kaynağın geri dönüşümle kazanılarak ekonomiye kazandırılması mümkünken atık toplama ve ayrıştırma süreçlerindeki verimsizlik ön plana çıkıyor. Küresel karbon emisyonun düşürülmesi, sınırlı doğal kaynakların verimli kullanılması için asıl çözüm ise tüketicinin bilinçlendirilmesi olarak görülüyor. Kanunlar, yönetmelikler ve eğitim seferberliği ile tüketicinin seçim yaparken dikkat etmesi gerekenler, atıkların kolay ayrıştırılmasını sağlayan uygulamalar öğretilebilir.
Diğer taraftan üretim sektöründe paketlerin yeninden tasarlanmasıyla daha az hammadde tüketimi de sağlanmalı. Atık hammaddelerin geri dönüşüm sürecinin doğal kaynaklı hammaddelerin elde edilmesinden çok daha ucuz olduğunu göz önünde bulundurursak her yıl imha edilen 11.5milyar dolar değerindeki geri dönüşüme müsait hammaddelerin asıl değerinin para değil doğanın korunmasını için büyük bir adım olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.